Електроерозійна обробка металу

Електроерозійна обробка — контрольоване руйнування електропровідного матеріалу під дією електричних розрядів між двома електродами, тобто обробка через електричну ерозію. Суть методу електроерозійної обробки (різання) полягає в корисному використанні електричного пробою при обробці поверхні. При зближенні електродів, що знаходяться під струмом, відбувається розряд, руйнівний вплив якого проявляється в більшій мірі на аноді, яким служить оброблюваний матеріал. Міжелектродний простір заповнюється гасом, дистильованою водою або спеціальною робочою рідиною, в яких руйнівний вплив на анод відбувається у значно більшій мірі, ніж у повітрі. Крім того, діелектрик відіграє роль каталізатора процесу розпаду необхідної частини матеріалу, так як при виникненні розряду діелектрик в зоні ерозії перетворюється в пар. Відбувається додатковий мікровибух пара, що також руйнує необхідну частину матеріалу.

Для деяких деталей що виготовляються застосовується електроерозійна обробка, вона є більш раціональною, ніж інші види обробки.
В парку нашого виробництва встановлений електроерозійний дротяно-вирізний центр з допомогою якого надаємо послуги з:

  • виробництва деталей з металу з підвищеною твердістю і крихкістю, наприклад технічних ножів;
  • виготовлення матриць, пуансонів, пуансонотримачів, а також вирубних штампів, копірів, шаблонів, цанг, лекал, фасонних різців;
  • виготовлення складних прес-форм в інструментальному виробництві;
  • виготовлення деталей складної просторової форми, наприклад лопаток для турбін.
  • виконання деталей зі складною формою і підвищеними вимогами до точності та чистоти обробки.

Найважливішою перевагою дротяно-вирізних верстатів є малий радіус ефективного перерізу інструменту (дроту), а також можливість точного просторового орієнтування ріжучого інструменту. Результатом чого є унікальні можливості для виготовлення точних деталей в широкому діапазоні розмірів з досить складною геометрією.